Dacă ai vrea, am putea pleca de pe Pământul ăsta împreună
Dacă ai vrea, am putea sta aici și pluti pentru totdeauna
Dacă ai vrea, ne-am putea pierde în ochii celuilalt
Căci în brațele tale aș putea muri
La naiba, mi-e atât de rușine, pastilele nu mai au același efect
24/7, tot timpul, încercând să te scot din minte
Țigări și alcool, e 4 dimineața la tine
E deplasat dacă sun chiar acum?
Doar încerc să mă opresc să nu te mai caut din nou
Dar știu că sunt blocată în mintea mea
Și vorbesc cu terapeutul meu de un miliard de ori
Și anxietatea mea nu dispare
Și m-am săturat să fiu sătulă să te iubesc
Dacă ai vrea, am putea pleca de pe Pământul ăsta împreună
Dacă ai vrea, am putea sta aici și pluti pentru totdeauna
Dacă ai vrea, ne-am putea pierde în ochii celuilalt
Dacă ai vrea, am putea pleca de pe Pământul ăsta împreună