Vreau să mă ascund într-un loc liniștit și
Să aștept să treacă iar furtuna ta de cuvinte
Să ridic un zid și să-mi pun armura
Să scap de gloanțe, iubitule
Priviri tăcute să vedem cine cedează
Cine va fi primul care clachează?
Ai privirea aia pe față diseară
Dar fata asta pleacă, pleacă
Și tu începi să vorbești, să vorbești
Căci, iubitule, stăm să explodăm
Nu-mi spune lucruri pe care le vei regreta
Căci n-o să le uit niciodată
Diseară, trebuie s-o lăsăm baltă
Inima mea urlă, lasă-mă în pace
Putem să ne certăm și să ne luptăm, să stăm treji toată noaptea al na*bii
Crezând că tu și cu mine suntem dușmani
Dar cerul ăsta întunecat se va însenina
Toate "îmi pare rău", scuzele
Toate "Nu ești destul de bună"
Toate cuvintele nepăsătoare pe care mi le arunci
E greu să le răzui de pe mine
Ca niște lipitori, se lipesc de mine
Ca un zombi ce-mi mănâncă carnea
Așa că, iubitule, gândește-te înainte să vorbești
Și trage aer adânc în piept
Dar fata asta pleacă, pleacă
Și tu începi să vorbești, să vorbești
Căci, iubitule, stăm să explodăm
Nu-mi spune lucruri pe care le vei regreta
Căci n-o să le uit niciodată
Diseară, trebuie s-o lăsăm baltă
Inima mea urlă, lasă-mă în pace
Putem să ne certăm și să ne luptăm, să stăm treji toată noaptea al na*bii
Crezând că tu și cu mine suntem dușmani
Dar cerul ăsta întunecat se va însenina
Lumina zorilor aduce calmul
Risipind ceața și negura
Alungând norii, risipind îndoiala
Văzând acum totul așa cum e
Te iubesc mult, tu și mai mult
De ce îi rănești pe cei pe care-i iubești cel mai mult?
Te iubesc mult, tu și mai mult
De ce îi rănești pe cei pe care-i iubești cel mai mult?
N-o să fiu sacul tău de box
Trebuie s-o rezolvăm cumva
Nu vrei să-mi dau seama de asta
Inima mea urlă, lasă-mă în pace
Putem să ne certăm și să ne luptăm, să stăm treji toată noaptea al na*bii
Crezând că tu și cu mine suntem dușmani
Dar cerul ăsta întunecat se va însenina