Am condus cu o sută de mile pe oră ca să te uit
Dacă aș muri în seara asta, cred că te-aș regreta
Mi-ai luat jumătatea de care aveam nevoie
Și cum de-ai plecat așa ușor?
E aproape ca și cum îți place să mă dezamăgești
Mi-ai luat jumătate din mine, poți să mi-o lași?
Și să te întorci la vremea când vorbeam
Urasc faptul că-mi lipsești prin preajmă
Te rog, nici măcar nu te uiți la mine
Devine jenant, plâng familiei mele
Și acum sunt, sunt mai greu de recunoscut
'Că mi-am tăiat tot părul aseară, în timp ce tu abia te gândești la mine
Mi-ai luat jumătatea de care aveam nevoie
Și cum de-ai plecat așa ușor?
E aproape ca și cum îți place să mă dezamăgești
Și mi-ai luat jumătatea din mine, poți să mi-o lași?
Și să te întorci la vremea când vorbeam
Urasc faptul că-mi lipsești prin preajmă
Spune-mi de ce, cum naiba ți-am ieșit din minte?
Nici măcar n-ai încercat s-o ascunzi
În tot acest timp, mi-am pierdut capul și pofta de mâncare
Mi-ai consumat parcă toate nopțile
Acum știu că e neîmpărtășit
Am condus cu o sută de mile pe oră ca să te uit
Mi-ai luat jumătatea de care aveam nevoie
Și cum de-ai plecat așa ușor?
E aproape ca și cum îți place să mă dezamăgești, rău
Și mi-ai luat jumătate din mine, poți să mi-o lași?
Și să te întorci la vremea când vorbeam
Urasc faptul că-mi lipsești prin preajmă