E cea mai frumoasă perioadă a anului
Luminile umplu străzile, răspândind atâta veselie
Ar trebui să mă joc în zăpadă
Nu vreau să ratez sărbătoarea
Dar nu pot să-mi iau ochii de la fața ta
Ar trebui să mă joc în zăpadă
Dar eu o să fiu sub vâsc
Cu tine, iubito, cu tine
Toată lumea se adună în jurul focului
Castane coapte ca-ntr-un iulie fierbinte
Ar trebui să stau cu ai mei, știu
Dar eu o să fiu sub vâsc
Umblă vorba că Moșul vine diseară
Renii zboară sus pe cer
Ar trebui să fac o listă, știu
Dar eu o să fiu sub vâsc
Cu tine, iubito, cu tine
Cu tine, iubito, cu tine
Cu tine sub vâsc
Hei iubito, magii au urmat steaua
La fel cum eu îmi urmez inima
Și m-a condus la un miracol
Hei iubito, să nu-mi cumperi nimic
Simt un singur lucru, buzele tale pe ale mele
E cea mai frumoasă perioadă a anului
Luminile umplu străzile, răspândind atâta veselie
Ar trebui să mă joc în zăpadă
Dar eu o să fiu sub vâsc
Nu vreau să ratez sărbătoarea
Dar nu pot să-mi iau ochii de la fața ta
Ar trebui să mă joc în zăpadă
Dar eu o să fiu sub vâsc
Cu tine, iubito, cu tine
Cu tine, iubito, cu tine
Cu tine, sub vâsc
Arată-mi, iubito, că mă iubești atât de mult
Arată-mi, iubito, că mă iubești atât de mult