Cum muzica aia mă făcea să zâmbesc
Și știam că dacă aș avea o șansă
Aș putea să-i fac pe oamenii ăia să danseze
Și poate ar fi fericiți pentru o vreme
Ai scris tu cartea iubirii?
Și ai credință în Dumnezeul de sus
Dacă Biblia îți spune așa?
Acum, crezi în Rock 'n' roll
Și poate muzica să-ți salveze sufletul muritor?
Și poți să mă înveți să dansez un slow adevărat?
Ei bine, știu că ești îndrăgostită de el
Pentru că v-am văzut dansând în sala de sport
Amândoi v-ați descălțat
Frate, îmi place la nebunie rhythm and blues-ul ăla
Eram un adolescent singuratic și rebel
Cu o garoafă roz și o camionetă
Dar știam că nu am noroc
În ziua în care a murit muzica
Pa, pa, domnișoară Plăcintă Americană
Mi-am condus Chevy-ul la dig
Și băieții de treabă beau whiskey și secară
Cântând asta va fi ziua în care voi muri
Asta va fi ziua în care voi muri
Am întâlnit o fată care cânta blues
Și am rugat-o să-mi dea niște vești bune
Dar ea doar a zâmbit și s-a întors
Ei bine, m-am dus la magazinul sacru
Unde auzisem muzica cu ani în urmă
Dar omul de acolo a spus că muzica nu va cânta
Acum, pe străzi copiii țipau
Îndrăgostiții plângeau, iar poeții visau
Dar niciun cuvânt nu a fost rostit
Toate clopotele bisericii erau sparte
Și cei trei bărbați pe care îi admir cel mai mult
Tatăl, Fiul și Sfântul Duh
Au prins ultimul tren spre coastă
În ziua în care a murit muzica
Pa, pa, domnișoară Plăcintă Americană
Mi-am condus Chevy-ul la dig
Și băieții de treabă beau whiskey și secară
Cântând asta va fi ziua în care voi muri
Asta va fi ziua în care voi muri
Pa, pa, domnișoară Plăcintă Americană
Mi-am condus Chevy-ul la dig
Și băieții de treabă beau whiskey și secară
Cântând asta va fi ziua în care voi muri
Asta va fi ziua în care voi muri